Załóż bezpłatne konto
MENU

Paczka niesortowalna

Przesyłka niesortowalna = niestandardowa

Kurierskie przesyłki niestandardowe to przesyłki każdego typu, które odbierają od ogólnie przyjętych zasad. Zasady te są indywidualnie ustanowione przez każdą z firm kurierskich i dotyczą najczęściej wymiarów i wagi. Przesyłką niestandardową może być paczka:

  • o wymiarach większych niż standardowe;
  • o ciężarze większym niż dopuszczalny;
  • o kształcie innym niż karton - sześcian;
  • zapakowana niezgodnie z zaleceniami;
  • posiadająca nietypową zawartość;
  • które nie spełniają innych zaleceń, opisany w regulaminach firm kurierskich.

Jeśli Państwa przesyłka spełnia jakikolwiek powyższy lub poniższy warunek należy odznaczyć podczas wyceny, zamawiania przesyłki - PRZESYŁKA SORTOWALNA


Każda z firm kurierskich posiada inne standardy i wytyczne stosowane do opisywania przesyłek niestandardowych. Ceny za przesyłki niestandardowe zawsze są wyższe od normalnych, dlatego warto podjąć wysiłek, aby przepakować paczkę w taki sposób, aby dodatkowe dopłaty nie były doliczane. Jeżeli z jakichś powodów nie ma takiej możliwości, warto dowiedzieć się tego, jakie wytyczne dla paczek niestandardowych przyjęły następujące firmy.

  • Firma kurierska K-EX
  • Firma kurierska DPD
  • Firma kurierska DHL
  • Firma kurierska UPS

Firma kurierska K-EX 

Dowiedz się co jest zaliczane do przesyłek niestandardowych w firmie K-EX. Pamiętaj o tym, że przesyłki niestandardowe są droższe od normalnych, dlatego staraj się pakować paczki w taki sposób, aby poniższe wytyczne nie dotyczyły ich. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi podczas wysyłania paczki K-EX, zawierającej nieregularne elementy, wystające poza obrys przesyłki. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje, o których należy pamiętać przygotowując paczkę i nie chcą, aby została zaklasyfikowana do przesyłek niestandardowych.

PRZESYŁKA NIESORTOWALNA, NIESTANDARDOWA W K-EX - ZOBACZ SZCZEGÓŁY


Firma kurierska DPD

Oto lista produktów i informacji, pozwalających dowiedzieć się jak definiowana jest przesyłka niestandardowa w DPD. Zapraszamy do zapoznania się z przedstawionym wyciągiem z regulaminu, który pozwoli zapakować przesyłkę w taki sposób, aby zapłacić za nią najniższą cenę. Aby poznać różnice w cenie pomiędzy przesyłką standardową i niestandardową w DPD, należy skorzystać z kalkulatora online i zaznaczyć pole przesyłka niestandardowa.

Wskazówka: czasami bardziej opłaca się wysłać dwie osobne paczki standardowe, niż jedną niestandardową.

PRZESYŁKA NIESORTOWALNA, NIESTANDARDOWA W DPD - ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Firma kurierska DHL

Tani kurierzy DHL posiadają bardzo rygorystyczne wytyczne, jeżeli chodzi o paczki niestandardowe. Wysyłając przesyłki kurierskie DHL, należy dużą uwagę zwrócić na wymiary paczki, kształt, oraz zawartość. Przedmioty kruche i podatne na uszkodzenia, a także paczki, które nie mogą być sortowane automatycznie, podlegają klasyfikowaniu jako przesyłki niestandardowe, rozliczane wg osobnego cennika. Prawidłowo przygotowana i zabezpieczona przesyłka nie tylko lepiej chroni zawartość, ale również pozwala na zapłacenie mniejszej ceny za jej wysyłkę kurierem DHL.

PRZESYŁKA NIESORTOWALNA, NIESTANDARDOWA W DHL - ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Firma kurierska UPS

Firma kurierska UPS przykłada bardzo dużą uwagę do prawidłowego przygotowania paczek przez klientów. Dobrze zapakowane przesyłki kurierskie skracają czas potrzebny na sortowanie i usprawniają dystrybucję. Ma to swoje odzwierciedlenie w niskich cenach, jakie za dostawę pobierają kurierzy UPS. W przypadku przesyłek niestandardowych, odbiegających kształtem, wymiarem, ciężarem, opakowaniem i zawartością od standardów UPS, stosowana jest osobna taryfa rozliczeniowa. Poniżej prezentujemy informacje o tym, co w UPS zaliczane jest do przesyłek niestandardowych

PRZESYŁKA NIESORTOWALNA, NIESTANDARDOWA W UPS - ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Galeria

paczka_niesortowalna-ups-dhl-dpd-kex