Załóż bezpłatne konto
MENU

Pakowanie przesyłek kurierskich

Pakowanie przesyłek kurierskich

 

Poniżej przedstawiamy instrukcję przygotowania paczki przez nadawcę, tak by dotarła ona do miejsca przeznaczenia szybko, bezpiecznie i w nienaruszonym stanie.

 

Przesyłki do 31,5 kg pakujemy w kartony

Przesyłki powyżej 31,5kg pakujemy na palecie.

Max wymiary palety 120cm. x 80cm.

OPONY w DPD od 1.09.2017 muszą być pakowane pojedyńczo - ZOBACZ poradnik

Nasz Przewożnik korzysta z zautomatyzowanych sortowni zapewniających szybkie i bezpiecznie sortowanie paczek. Jednak w procesie transportu oraz sortowania, przesyłki mogą być narażone na wstrząsy, wibracje oraz wgniecenia.

 

Aby zapewnić im bezpieczeństwo, zachęcamy do zapoznania się z poniższą instrukcją i wyboru odpowiedniego dla przewożonych towarów opakowania.

 

Pakowanie

Opakowanie składa się z trzech podstawowych części:

• zewnętrznej

• wypełnienia

• zabezpieczenia dodatkowego

(np. Oklejenia)

 

Opakowanie zewnętrzne

Dobrym zewnętrznym opakowaniem jest mocny, dostosowany do wagi towaru, odporny na wilgoć karton z podwójnymi ściankami (w przypadku cięższych towarów nawet pięciowarstwowy).

To on jest podstawowym zabezpieczeniem Państwa przesyłki. W związku z tym nie należy wykorzystywać tych samych kartonów wielokrotnie.

 

Wypełnienie

Wolne przestrzenie wewnątrz kartonu powinny być wypełnione, tak aby zawartość opakowania nie mogła się przemieszczać. Wypełnienie należy dobrać w zależności od rodzaju przewożonych towarów, ich wagi oraz odporności. Dobrym wypełnieniem dla delikatnych towarów

będzie styropian lub wióry styropianowe.

Przewożony towar nie powinien dotykać opakowania zewnętrznego i stykać się z sobą (powinien być oddzielony przegródkami kartonowymi lub znajdować się

w kartonikach jednostkowych). Ogólnie mówiąc wypełnienie powinno zabezpieczać zawartość paczki przed wstrząsami, wibracjami oraz przesuwaniem się wewnątrz opakowania.

 

Zabezpieczenie dodatkowe

Kolejnym ważnym elementem opakowania jest dodatkowe zabezpieczenie (np. oklejenie taśmą, naklejkami ostrzegawczymi typu kieliszek, góra - dół). Im cięższa i większa jest przesyłka, tym musi ono być mocniejsze.

Zalecamy stosowanie firmowych taśm na wszystkich zamknięciach i łączeniach paczki. Zabezpieczają one przesyłki nie tylko przed przypadkowym otwarciem, ale także przed dostępem osób postronnych do ich zawartości.

Do przewożenia materiałów szklanych i delikatnych zalecamy stosowanie specjalnie do tego przeznaczonych opakowań.

Nie należy związywać i grupować paczek (łączyć), każdą paczkę należy wysyłać na oddzielnych etykietach przewozowych.

Zgrupowane kartony mogą ulec rozdzieleniu podczas transportu, a nieoklejone paczki będą trudne do zidentyfikowania