Załóż bezpłatne konto
MENU

Przesyłki K-EX – paczka niestandardowa, niesortowalna

 

Przesyłka niestandardowa w K-EX czyli np. części samochodowe – zderzaki, drzwi itp.?

Przesyłka lub paczka niestandardowa to taka której transport wymaga szczególnego traktowania. Do przesyłek takich zaliczane są paczki które mają:

• nieregularne kształty – paczki nie będące sześcianem są zaliczane do przesyłek o nieregularnym kształcie, czyli paczki np. o owalnym kształcie ( np. czasza anteny satelitarnej owinięta streczem), lub np owinięte streczem krzesło czy opony i felgi.

• paczki z wystającymi elementami, np paczka jest kartonem lecz wystaje z niej jakaś element, np. drut.

• Przesyłka niestandardowa, niesortowalna – nieregularne, ostre kształty, owalne, niesortowalne a także przekraczające podane wymiary.

Części samochodowe nie zapakowane w karton tak by stanowiły sześcian, opakowane samą folią stretch stanowią przesyłkę niestandardową.
• paczki których wymiary przekraczają gabaryty przesyłki standardowej ( w przypadku K-ex standard to waga do 30 kg, suma wszystkich wymiarów opakowania do 220 cm, długość do 140 cm, wysokość do 80 cm, szerokość do 80 cm, kształt sześcianu, natomiast przesyłki niestandardowe to: waga do 30 kg, suma wszystkich wymiarów do 260 cm, długość do 180 cm, szerokość do 80 cm, wysokość do 80 cm.


Paczka niestandardowa w firmie K-EX podlega dodatkowej dopłacie.


Jeśli Państwa przesyłka spełnia jeden z powyższych warunków należy podczas zamówienia kuriera odznaczyć kwadracik Przesyłka sortowalna

Galeria

paczka niesortowalna